Kajaki Wyszków

Szukasz inspiracji na letnie aktywności? Wybierz się na spływ kajakowy. Wybierając na przykład kajaki Wyszków możesz przeżyć wspaniałą wodną przygodę blisko Warszawy nie mając wielu dni urlopu. Oto 5 powodów, dla których warto wybrać się na spływ po rzece Liwiec. 

  1. Poznasz piękną podlaską przyrodę! 

Najpopularniejszy odcinek spływu kajakowego obejmuje odcinek pomiędzy Wyszkowem a Liwem. Podróż po rzece na tym fragmencie to doskonała okazja do obcowania z dziewiczą podlaską przyrodą. Liwiec meandruje tu wśród wysokich skarp, na których żyją dzikie ptaki, a potem schodzi niżej, serwując kajakarzom możliwość wypoczynku na piaszczystych plażach. 

  1. Dojedziesz z Warszawy w niespełna godzinę! 

Dojazd z centrum stolicy do Wyszkowa, gdzie możesz rozpocząć spływ zajmuje około 50 minut. Dzięki niewielkiej odległości, możesz wybrać się więc z Warszawy na jednodniową wycieczkę z wiosłem w ręku, bez konieczności noclegu. Krótki dystans to także oszczędność – nie spalisz zbyt wiele paliwa. 

  1. Spalisz kalorie! 

Za to z pewnością spalisz kalorie. I to całkiem sporo – godzinna na kajaku to około 400 spalonych kalorii. Podczas tej aktywności wzmacniają się także mięśnie rąk i grzbietu a także rzeźbi się brzuch. 

  1. Spędzisz czas nad wodą! 

Kajaki Wyszków to okazja, aby pobyć nad wodą. Przyjemność wiosłowania po chłodnej rzece odczujesz szczególnie w upalne dni. W przerwach możesz się także wykąpać. I to wszystko bez konieczności wyjazdu nad Bałtyk czy na Mazury. 

  1. Poczujesz rytm slow! 

Nawet płynąc szybko na kajaku, nurt rzeki przeniesie Cię w rytm slow. Każdy, kto choć raz był na spływie wie, jak wspaniale ten sport pozwala uwolnić umysł od gonitwy myśli. Po kilku spędzonych w kajaku na rzece Liwiec odczujesz komfort psychiczny, jak gdybyś był na tygodniowym urlopie. To co? Kiedy wyruszasz z nami na spływ?